Mediat serbe: Qeveria e Kosovës nuk do të pyetet më, sepse përsëri eshtë nè duar te serbëve, shqiptarët u thyen

Gazeta serbe “Alo’ shkruan se tani Qeveria e Kosovës është rikthyer prap në duartë e serbëve.

Një muaj pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit, qeveria në Kosovë fitoi një shumicë të re të udhëhequr nga Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj. Partneri i tyre do të jetë gjithashtu Lista Serbe, kështu që të gjitha vendimet do të varen nga votat e serbëve, shkruan gazeta serbe.

Back to top button
error: Content is protected !!
Close