VIDEO/ Fundoset anija tjetër ushtarake për qellime turizmi nënujor në Jon

Një tjetër anije relikë ushtarake është fundosur në ujërat e detit Jon. Anija ushtarake është zhytur për qëllime turizmi nënujor.

Më herët janë fundosur edhe dhe dy anije të tjera. Ndërkohë, siç bën të ditur për abcnews.al  gazetari Elton Nika edhe dy anije të tjera do të fundosen në thellësi të detit për qëllime turizmi.

Ndiqni videon e momentit të fundosjes që sjell abcnews.al:

Back to top button