‘Jep doreheqjen, ik, harrohu’, Vasili reagon ashpër: Më parë tregonte arkivolet në Lodi dhe Bergamo sot flet si grua rruge

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas dekaratës së Kryeministrit Edi Rama, i cili foli për akuzat mbi fshehjen e viktimave nga Covid-19.

Me anë të një postimi në ‘facebook’ Vasili shprehet se ai më parë tregonte arkivolet ne Lodi dhe Bergamo, ndërsa tani sipas tij Rama sot flet si një ‘grua rruge’.

“Kryeministri, qe tregonte ne FB arkivolet ne Lodi dhe Bergamo s’ka turp e flet sot si grua rruge.

Jep doreheqjen, ik, harrohu ne mundsh.

Por ne se rri edhe mbas turpit te kufomave te qytetareve te lene sheshit, do te thote qe ke zgjedhur nje fund shume te hidhur.

Ky fund do te vonoje shume pak sepse kodi shqiptar i respektit absolut per mortin eshte shkelur bastardshem dhunshem vetem nga ti,” shkruan Vasili në postimin e tij.

Back to top button