Shebeniku si destinacion fundjave/ Parku kombëtar në Librazhd vazhdon të frekuentohet

Cilat ngjyra do te zgjidhnit mes pafundësisë qe ofron vjeshta?

Parku kombëtar i Shebenikut ka marre petkun e arte te vjeshtës ndërsa pamjet e mrekullueshme ju ftojnë ta vizitoni. Mikpritës ne çdo stine kjo zone ky park një vit me pare u vizitua nga 45 mije turiste. Pandemia reduktoi numrin e turisteve te huaj, por kjo për shqiptaret dera është e hapur.

Këtu natyra nuk është kursyer duke ofruar gjithçka dhe nëse i shtojmë ushqimin tradicional te zonës, ajrin e pastër dhe qetësin fundjava ne Shebenik behet ideale.

Por ne zone po nisin edhe argëtimet e para. Dikush ofron te bëni shëtitje ne pyll me motorrat 4×4 of road, me biçikletat e përshtatshme dhe sigurisht me kuaj.

Top Channel

Back to top button