VIDEO/ Mbi 300 të vrarë barbarisht nga banda e famëkeqit Altin Dardha

Mbi 300 persona humbën jetën nga lufta brutale mes bandave në Berat, gjatë trazirave të 1997.

Krimet monstruoze ndaj të pafajshmëve dhe miti i “Qorrit” të Beratit që kreu dhjetëra vrasje.

Hasmëritë mes familjeve mafioze, interferencat politike dhe tradhtitë brenda radhëve të policisë. Policë e komisarë të tradhtuar, të lënë në mëshirë të kallashnikovëve të bandave.

Për herë të parë, zbulohen padrinot e vërtetë të Beratit dhe shokët që tradhtuan banditin me të frikshëm shqiptar.

Për më shumë ndiqni dokumentarin:

Back to top button