Bledi Mane fton emigrantët: Eja në Shqipëri, rregullo dhëmbët, tako vajzat e ‘Përputhen’, por të lutem makinën ta ngasësh…

Gazetari i njohur Bledi Mane ne statusin e tij te fundit, fton emigrantet te bejne pushimet ne Shqiperi sepse sipas tij emigrantet shajne Shqiperine ne internet por ne realitet e duan”

“I dashur emigrant/ E SHAN SHQIPËRINË NË INTERNET POR TI E DO NË REALITET!

Eja kalo pushimet në Shqipëri.

Çmallu me vendlindjen dhe me njerëzit, shijo natyrën dhe ushqimet, shpenzo paratë këtu, ndihmo ekonominë lokale.

Kap dashnore, rregullo dhëmbët, qaj nga nostalgjia, vendos lule te varri i paraardhësve, preki nga afër vajzat e Përputhen.

Gjej nuse pa mblesëri, lagu me shampanjë në Dhërmi, hapu bythësh me bluzën e shtrenjtë me xixa por të lutem makinën ta ngasësh ashtu siç e nget aty ku ke emigruar”, shkruan Mane.

Back to top button