Braçe imiton Berishën: Krimineli Salih në Faltoren e tij “Fermerët e Fierit, Lushnjes…”

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ironizon Sali Berishën dhe takimin e tij me fierakët.

Në një postim në rrjetet sociale, Braçe imiton Berishën, ndërsa i drejtohet duke thënë se “fermerët e qarkut të Fierit, e kanë fituar betejën me Serbinë”, pasi eksportojnë aty çdo kilogram perime.

Postimi i Braçes:

Po degjoj kriminelin Salih

në Faltoren e tij;

Fermerët e Firit, Lushnjs

do kthehen në argat në fusht

e Serbis-fjala e tij.

Salih, fermerët e Divjakës,

Lushnjes, Beratit, Fierit,

Roskovecit e kanë fituar betejën

me Serbinë!

Eksportet e perimeve tona atje

janë deri në KG e fundit

sdfwerg4rghh

Back to top button