Çupi zbulon çfarë ndodh në RTSH: Aty është një tmerr! Ky është mashtrimi i madh që i bëhet publikut! Një kanal ka një gazetar dhe një drejtor…

Analisti Frrok Çupi deklaroi teksa ka folur për arrestimin e ish-drejtorit Thoma Gëllçi tha se ajo që ndodh në RTSH është një “çmenduri e madhe”.

Sipas tij, korrupsioni 1 milion euro është vetëm maja e ajsbergut të korrupsionit që ndodh në televizionin publik.

“Një korrupsion prej 1 milion eurosh është një gjë e vogël në krahasim me të korruptuarin total që është RTSH. Është një gjë që e paguan publiku, por nuk ka televizion publik. Aty nuk vidhet 10%, aty vidhet 99%. Është kulmi i botës të mendosh se në RTSH vidhet në mënyrë ordinere.

Tek ai Agro RTSH, janë 3 gazetarë në 2 karrige. Është e tmerrshme sesi një televizion publik shqiptar bazohet mbi mashtrim. Flitet për një TVSH Agro, por realisht nuk ka asgjë. Po i bëhet një mashtrim i madh publikut. Ç’janë këto 14 kanale?

Këto janë kanale false. RTSH është institucioni me paratë më të shumta, ka buxhet të madh. 14 kanale janë 14 thasë bosh, janë kanale me nja gazetar dhe një drejtor. Aty është një tmerr i madh. Atje është një çmendinë”, tha Çupi në emisionin OPEN.

Back to top button