“O alergjik”/ Avokati i Berishës “përplaset” me Mërtirin: A jeni në terezi, rrije shihje sportin…

Avokati Genc Gjokutaj dhe anëtari i kryesisë së PD-së Eno Bozdo janë përplasur ashpër me analistin Ergys Mërtiri.

Avokati ka “shpërthyer” në ofendime ndaj analistit, pas deklaratës së tij për vendimin e Mbretërisë së bashkuar për të lënë non-grata ende Sali Berishën.

Gjokutaj: O alergjik…  Ai merret me shkeljen a jeni në terezi.

Bozdo: (I drejtohet Mërtirit) Ti vjen në emision pa lexuar dosjen. Pse ke ardhur, rrije shihje sportin. Lexo para së të vish.

Mërtiri: Unë nuk jam jurist, kam ardhur të bëj komente politike, me gjyqet merren ju. Kjo është politika e gjitha. Një person që është në luftë me botën kërkon që të fusë opozitën në luftë me botën. Ju doni të mbroni një kope të korruptuarish.

Back to top button