“Broja thyen rekordin tim, Sylvinho qëndron”, Erjon Bogdani “skanon” Shqipërinë e Euro 2024

Erjon Bogdani, golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtares shqiptare iu përgjigj disa pyetjeve pikante në Euro Cup Nights, emision që transmetohet në Vizion Plus dhe Tring.

I pyetur nga moderatorja Vilma Masha se si ndihet për këtë rekord që deri më tani nuk e ka thyer asnjë njeri, Bogdani tha: “Ndihem mirë dhe krenar për atë që kam bërë, por rekordet janë bërë për tu thyer. Kur e shikojmë kombëtaren në Europian na bën krenar dhe ta shohim sa më shumë në këto eveniment”.

Skanimi i Bogdanit për Shqipërinë në Euro 2024:

Shumë pozitive nga të gjitha drejtimet, nga futbolli dhe atmosfera

Më shumë pritshmëri kisha në ndeshjen me Italinë, ndërsa me Spanjën dhe Kroacinë ka luajtur shumë mirë

Gjimshiti. Edhe kur u bë formaciuoni i grupit me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë, Gjimshiti ishte më i miri i grupit

Mitaj. Tek Juve jo, por ndonjë ekip tjetër. Tek Bologna

Janë dy vëllezërit Shpendi…

Pyetje e vështirë sepse grupi ishte i vështirë. Por në 2016 Shqipëria fitoj ndaj Rumanisë edhe ky një grup i vështirë

E vështirë…De Biazi dhe Silvinjo i kanë marrë maksimumin kombëtares dhe grupit. Dy skuadra të ndryshme

Duhet të vazhdojë Sylvinio. Është trajner i zoti dhe e ka shtyrë Shqipërinë në këto evenimente

Duhet të vazhdojë me atë punë që ka bërë.

Back to top button