1 week më parë

  “Plazh publik me 5 yje”/ Rama nxjerr pamjet nga ‘Lungomare 2’ (VIDEO)

  Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga puna në Lungomare 2 në Vlorë. Kreu i qeverisë në…
  1 week më parë

  Turizmi në Shqipëri, Topuzi: Prenotimet kanë rënë, presim turistë nga zonat shqipfolëse

  Kryetari i shoqatës se Hoteleri-Turizmit në Shqipëri, Zak Topuzi foli mbi pasojat që ka pësuar sektori i turizmit në vendin…
  2 weeks më parë

  VIDEO/ Zagoria që i dha aq shumë Shqipërisë, mbetur si një fill i këputur

  Një krahinë që i ka dhënë aq shumë Shqipërisë dhe shqiptarëve, sot po i humbet gradualisht të gjitha. Gjithë elementët…
  2 weeks më parë

  A e shpëton vaksina turizmin? Përfaqësuesi i Tur-Operatorëve: Përveç stafit të hoteleve duhen vaksinuar edhe…

  Vetëm para pak ditësh, autoritetet shëndetësore në vend njoftuan se planin e vaksinimit të shpejtë do të hyjnë edhe punonjësit…
  3 weeks më parë

  Pazari i Korçës ku jeton tradita dhe modernia

  Pazari i Korçës është monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Korçës, në qarkun e Korçës. Ai është një nga…
  3 weeks më parë

  Vlorë: Prenotime nga Kosova por edhe agjenci ruse, ukrainase dhe bjelloruse

  Me ngrohjen e motit, qyteti i Vlorës ka nisur të presë turistët e parë. Fluksi shtohen në fundjavë ndërsa optimizëm…
  3 weeks më parë

  Turizmi i kampingjeve më pak i prekuri nga pandemia

  Nga përhapja masive e Coivd-19, gjatë vitit të shkuar pushimet e pranverës dhe verës u pezulluan si pasojë e kufizimet…
  3 weeks më parë

  VIDEO/ Sakrifica e shkuar e një fshati që ruajti brezash kartolinën e Veriut që po magjeps botën: “Valbona”

  “As 7-të gurë lumi, nuk dorëzojmë dhe jo 7-të pushkë”, kështu fillon historia në fshatin Valbonë. Një sërë masakrash ndodhën…
  3 weeks më parë

  “Së shpejti nis vaksinimi i stafeve në sektorin e turizmit”, Klosi: Të parët ato të hoteleve dhe pikave që vizitohen më shumë

  Së shpejti do të nisë vaksinimi i stafeve të sektorit të turizmit dhe hotelerisë, në mënyrë që të kemi një…
  3 weeks më parë

  Leonardo Di Caprio poston sërish video nga Vjosa, shënjestron Ramën, Metën e Bashën

  Aktori i Hollywoodit, Leonardo Di Caprio ka folur sërish në mbrojtje të lumit Vjosa nga ndërtimi i Hec-eve. Në një…
  4 weeks më parë

  Bujtinat, zgjedhje e fundjavës/ Vizitorët në fshatrat e Tepelenës dhe Përmetit

  Në fshatrat malorë të Tepelenës dhe të Përmetit banorët janë përfshirë në punët e pranverës. Natyra e këtyre zonave të…
  4 weeks më parë

  Nisin fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri, Klosi: Do ulet kosto e udhëtimit në këto vende

  Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka bërë të ditur se sot kanë nisur fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe -Shqipëri. Në…
  4 weeks më parë

  Blogerja e udhëtimeve: Ksamili, vendi më befasues që kam vizituar në Ballkan

  “Ksamili është një nga vendet më befasuese që kam vizituar në Ballkan, shtëpia e ushqimeve të shijshme të një deti…
  4 weeks më parë

  Turizmi humbi 1.1 mld euro nga pandemia, por dhe shqiptarët “kursyen” 915 mln euro

  Turizmi ka qenë sektori më i goditur në vitin 2020. Pandemia, që filloi nga mesi i marsit bllokoi të gjitha…
  March 21, 2021

  Çifti polak i aktorëve rekomandojnë Shqipërinë për pushime

  Aktorët polakë Jakub Tolak dhe Zosia Samsel lanë punën e tyre dhe tashmë me një furgon të kthyer në shtëpi…
  March 19, 2021

  Efektet te çdo sektor/ Bizneset e lidhura me turizmin e mbyllën 2020-n me përgjysmim të punësimit dhe fondit të pagave

  Pandemia Covid-19 zhbalancoi tërësisht zhvillimet ekonomike gjatë vitit 2020 duke shkaktuar humbje të mëdha tek disa kategori biznesesh, teksa solli…

  Turizëm

  Back to top button