VIDEO/ Shqipëria e bukur: Pse Ksamili konsiderohet si perla e jugut
  2 hours më parë

  VIDEO/ Shqipëria e bukur: Pse Ksamili konsiderohet si perla e jugut

  Plazhi Ksamilit është një vendet që tërheq mijëra vizitorë nga vendi dhe të huaj, të cilët zgjedhin të pushojnë këtë…
  VIDEO/ Nga dezinfektimi i ambienteve tek ruajta e higjenës. Ja 10 rregullat që s’duhet t’i neglizhoni gjatë sezonit turistik
  1 day më parë

  VIDEO/ Nga dezinfektimi i ambienteve tek ruajta e higjenës. Ja 10 rregullat që s’duhet t’i neglizhoni gjatë sezonit turistik

  Ne kushtet kur situata nga koronavirusi ne vend po shenon keqesim dita dites, me shtim te rasteve te reja dhe…
  Rama nxjerr pamjet mahnitëse nga lumi i Shalës (Video)
  1 day më parë

  Rama nxjerr pamjet mahnitëse nga lumi i Shalës (Video)

  Kryeministri Edi Rama ka uruar një fundjavë të mbarë më disa pamje nga lumi i Shalës. “MIRËMËNGJES dhe me këto…
  Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re
  2 days më parë

  Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re

  Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, gjatë një takimi në Sarandë, u ka kujtuar operatorëve turistik se nga sot…
  Koronavirusi s’i tremb shqiptarët e Kosovës, më të shumtë në numër se vitin e kaluar për pushime në Shqipëri
  2 days më parë

  Koronavirusi s’i tremb shqiptarët e Kosovës, më të shumtë në numër se vitin e kaluar për pushime në Shqipëri

  Pandemia e koronavirusit nuk i ka vënë në diskutime pushimet që shqiptarët e Kosovës zgjedhin të bëjnë në Shqipëri. Frika…
  80% e hoteleve në Shëngjin të boshatisur, kreu i Dhomës së Tregtisë: Strukturat akomoduese punojnë me 20% të kapacitetit
  2 days më parë

  80% e hoteleve në Shëngjin të boshatisur, kreu i Dhomës së Tregtisë: Strukturat akomoduese punojnë me 20% të kapacitetit

  Hotelet dhe shtëpitë e pushimit në Shëngjin janë pothuajse bosh. Ato popullohen vetëm gjatë fundjavës. Edhe pse jemi në mesin…
  ‘New York Times’ rendit Shqipërinë dhe Kosovën ndër vendet ku mund të shkojnë amerikanët për pushime gjatë pandemisë
  2 days më parë

  ‘New York Times’ rendit Shqipërinë dhe Kosovën ndër vendet ku mund të shkojnë amerikanët për pushime gjatë pandemisë

  Prestigjozja amerikane New York Times rendit Shqipërinë dhe Kosovën ndër vendet ku këshillon qytetarët amerikanë për të kaluar pushimet gjatë…
  Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re
  2 days më parë

  Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re

  Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, gjatë një takimi në Sarandë, u ka kujtuar operatorëve turistik se nga sot…
  Berati Unik
  2 days më parë

  Berati Unik

  Vlera historike, arkitektonike dhe kulturore: Berati – një ndër qytetet më të veçanta në Shqipëri dhe në botë! Sot qyteti…
  Bileta falas për turistët në muzetë e Krujës, Margariti: Angazhimin për të pasur sa më shumë vizitorë
  2 days më parë

  Bileta falas për turistët në muzetë e Krujës, Margariti: Angazhimin për të pasur sa më shumë vizitorë

  Turistët do të kenë mundësi të vizitojnë falas muzetë e Krujës. Nisma është marrë nga ministria e Kulturës e cila…
  Sondazhi, 59% e shqiptarëve nuk do shkojnë me pushime këtë vit dhe shkaku nuk është Covid-19
  2 days më parë

  Sondazhi, 59% e shqiptarëve nuk do shkojnë me pushime këtë vit dhe shkaku nuk është Covid-19

  Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit.…
  Berati 12 vjet në UNESCO, qyteti i “një mbi një dritareve”, tashmë destinacion turistik për vizitorët nga e gjithë bota
  4 days më parë

  Berati 12 vjet në UNESCO, qyteti i “një mbi një dritareve”, tashmë destinacion turistik për vizitorët nga e gjithë bota

  Vlerat historike, arkitektonike dhe kulturore e bëjnë Beratin një ndër qytetet më unike në Shqipëri dhe në botë. Sot qyteti…
  FOTOT: Ura e Vashës, kryevepra e shekullit XVIII në pikëtakimin e rrugës së Arbrit
  4 days më parë

  FOTOT: Ura e Vashës, kryevepra e shekullit XVIII në pikëtakimin e rrugës së Arbrit

  Bashkia Klos fton qytetarët, turistë vendas dhe të huaj të vizitojnë një nga qendrat urbane që ofron bukuri natyrore dhe…
  Laguna e Kune-Vainit/ 80 vjet nga shpallja rezervat gjuetie, sot destinacion turistik
  4 days më parë

  Laguna e Kune-Vainit/ 80 vjet nga shpallja rezervat gjuetie, sot destinacion turistik

  E shpallur e para zonë e mbrojtur në vend rreth 8 dekada më parë, laguna e Kune Vainit, 8 km…
  5000 bileta falas për turistët që zgjedhin Krujën si destinacion turistik
  4 days më parë

  5000 bileta falas për turistët që zgjedhin Krujën si destinacion turistik

  Ministria e Turizmit dhe bashkia e Krujës kanë nënshkruar marrëveshjen që i dhuron operatorëve turistikë 5 000 bileta me vlerë…
  Efektet e koronavirusit/ Kruja e boshatisur, mungojnë turistët por edhe vizitorët vendas
  5 days më parë

  Efektet e koronavirusit/ Kruja e boshatisur, mungojnë turistët por edhe vizitorët vendas

  Vizitorët në qytetin historik të Krujës numërohen me gishtat e dorës. Pandemia e covid-19 e ka goditur ekonominë e qytetit…

  Turizëm

  Back to top button
  error: Content is protected !!
  Close