23 hours më parë

  Mbi 250 mijë pushues nga Gjiri i Lalëzit në Golem, shqiptarët e Kosovës besnikë të Shëngjinit!

  Prej disa javësh vendi ynë është pushtuar nga turistët e huaj, të cilët kanë zgjedhur bukuritë e bregdetit shqiptar për…
  23 hours më parë

  Kryebashkiaku i Vlorës u kërkon subjekteve kujdes me çmimet! Ka shpërndarje në më shumë plazhe

  Tashmë që sezoni veror po hyn në pikun e tij, perceptimi në bregdetin e qarkut të Vlorës, nëse ka më…
  2 days më parë

  Rama jep lajmin: Për herë të parë në Pogradec organizohet…

  Për herë të parë organizohet Festivali i Peshkatarëve Shqiptarë në Pogradec. Lajmi bëhet me dije nga kryeministri Edi Rama në…
  4 days më parë

  Plazhi i Durrësit ku koha ka ndalur

  Shumica e vijës bregdetare të Durrësit është e mbushur me hotele dhe apartamente, por ka edhe plazhe kur nuk ka…
  5 days më parë

  BEFASON gazetarja: 40% më pak turistë në Sarandë, në Gusht prisni…

  Turistët në Sarandë po shpenzojnë më pak krahasuar me një vit më parë. Kështu ka deklaruar gazetarja e ‘Euronews’, Anxhela…
  6 days më parë

  Kryetari i Shoqatës së Turizmit në Kosovë: Turistët nga Kosova po braktisin Shqipërinë, për Greqinë dhe Bullgarinë. Ja aryet

  Kryetari i Shoqatës së Turizmit në Kosovë, Ruzhdi Kurtishaj, u shpreh se shumë turistë nga Kosova po braktisin Shqipërinë për…
  6 days më parë

  Aktorja amerikane: Qyteti që më pëlqeu më shumë në Shqipëri!

  Julie Theis është një aktore amerikane, protagoniste e serialit The Trust që po jepet tani në NETFLIX. Theis erdhi në…
  1 week më parë

  Tirana “pushtohet” nga turistët

  Tirana “është pushtuar” nga turistët që këtë sezon veror kanë zgjedhur si destinacion Shqipërinë. Shifrat e turistëve sa vijnë dhe…
  1 week më parë

  Nga Saranda në Qeparo me taksi, gazetarët nga Kosova rrëfejnë “tmerrin”

  Nga Berat Buzhala E morem nje taxi dje me na çu prej Sarandes ne Qeparo, per me e rifillu ecjen…
  2 weeks më parë

  FOTOT/Karnavalet braziliane vijnë në Lungomaren e Vlorës, spektakël magjik nën ritmet sambas dhe veshjet shumëngjyrëshe

  Javët kulturore Ndërkombëtare sollën për herë të parë në Shqipëri, Javën Kulturore Braziliane. Shfaqje filmash, koncert harqesh, aktivitete letrare dhe…
  4 weeks më parë

  Shqipëria vijon promovohet në botë/ “Lonely Planet”: Një nga destinacionet më të mira evropiane

  Vera në Evropë është madhështore – por gjithashtu është një nga muajt më të ngarkuar të turizmit, që do të…
  4 weeks më parë

  Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

  Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më tepër…
  4 weeks më parë

  Google në ndihmë të tatimeve! Paralajmërimi për operatorët turistikë, hotelet, banesat dhe makinat me qira

  Administrata tatimore do të fusë në lupë të gjitha bizneset që kanë qarkullim të lartë në periudhën e sezonit turistik.…
  4 weeks më parë

  Turistët kanë ndryshuar! Në Durrës ka më shumë perëndimorë dhe nordikë, ankohen për plastikën

  Në Durrës, në dallim nga sezonet e kaluara, kur shumica e turistëve të huaj vinin kryesisht nga vendet e Europës…
  4 weeks më parë

  VIDEO/ Ndotet liqeni i Komanit! Peizazhi i shëmtuar me të cilin përballen turistët

  Liqeni i Komanit, një ndër zonat më të bukura të Shqipërisë dhe më të vizituara, po përballet prej ditësh me…
  June 9, 2024

  Lundrim me varka nga Lezha në Shëngjin! Turizmi lumor pjese e paketave turistike në qytetin bregdetar

  Në Shëngjin tashmë mund të shkosh dhe me varka, duke lundruar ne lumin Drin nga qyteti i Lezhes deri në…

  Turizëm

  Back to top button