Dogana e Shqipërisë dhe e Kosovës bashkohen në prill

Në fillim të prillit, në pikën kufitare Vërmicë- Morinë, Dogana e Kosovës me atë të Shqipërisë do të bëhen me një administratë të vetme.

Ajo e Kosovës do të kalojë tek e Shqipërisë. Ky bashkim po bëhet për t’i lehtësuar procedurat në doganat e këtyre dy vendeve, raporton KTV.

Sipas këshilltarit të kryeministrit Edi Rama, Lulzim Rafuna, procedurat për këtë bashkim kanë përfunduar.

Edhe nga Oda Ekonomike e Kosovës e mbështesin këtë ide, por thonë që për këtë duhet bashkëpunim i të dyja palëve, jo vetëm angazhimi i Kosovës.

Pasi Bashkimi Evropian deklaroi se nuk duhet të ketë vetëm një pikë kontrolli për qytetarët, vitin e kaluar ish-kryeministri kosovar Isa Mustafa dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ranë dakord që të vendosin policët e të dyja vendeve në një kabinë së bashku. Kjo, megjithatë, ende nuk ka ndodhur. Pika kufitare në Vërmicë është ndër më të frekuentuarat, në veçanti në fundjavë dhe gjatë stinës së verës./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dogana e Shqipërisë dhe e Kosovës bashkohen në prill
Dogana e Shqipërisë dhe e Kosovës bashkohen në prill
https://1.bp.blogspot.com/-6WO0RR11yQg/Wq6ho9QFmAI/AAAAAAAAVBE/9K57PKKBNJMBB9u-3Z2cPYb4VU_LIik0ACLcBGAs/s640/auto_auto_auto_dogana_8329151199449115195981651521369341-640x425.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-6WO0RR11yQg/Wq6ho9QFmAI/AAAAAAAAVBE/9K57PKKBNJMBB9u-3Z2cPYb4VU_LIik0ACLcBGAs/s72-c/auto_auto_auto_dogana_8329151199449115195981651521369341-640x425.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dogana-e-shqiperise-dhe-e-kosoves.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/dogana-e-shqiperise-dhe-e-kosoves.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy