Ali Ahmeti: Ndarjen e Kosovës, ma kërkoi i dërguari i Bushit e Blerit (VIDEO)

Kreu i BDI-së në Maqedoni Ali Ahmeti duke folur në studion e “Opinion” tha se ishte kundër ndarjes së Kosovës. Sipas tij, kjo bëhet vetem me bekimin e fuqive të mëdha.

“Ka vite që është hapur kjo teme. Po tregoj ato gjëra që di. Para shpalljes së Pavarësisë së ka ardhur tek unë drejtori i grupit të krizave për Europën, ka qenë Naim Rashiti në takim dhe është folur për ndarjen e Kosovës. Kam folur hapur dhe kam paraqitur shqetësimet e mia. Ndarja e Kosovës prodhon efektin domino, ua kam thënë atyre.

Ata që më kanë kërkuar takimin më thanë se Ali Ahmeti nuk pranon ndarje. Unë jam i dërguar nga Bushi, Bler, etj. dhe nuk iku nga këtu pa marrë përgjigjen tënde hipotetike, më tha shefi i krizave në BE. Ata që më kanë dërguar këtu më thanë se ai nuk flet. Atëherë i them po flas hipotetikisht: Nëse vjen tek ndarja duhet me shumë kujdes sepse nuk mund të ndahet në mënyrë precise popullsia shqiptare dhe serbe. Kjo çështje (ndarja e Kosovës) bëhet vetem me marrëveshje të madhe dhe me vullnetin e fuqive të mëdha”, tha Ali Ahmeti./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ali Ahmeti: Ndarjen e Kosovës, ma kërkoi i dërguari i Bushit e Blerit (VIDEO)
Ali Ahmeti: Ndarjen e Kosovës, ma kërkoi i dërguari i Bushit e Blerit (VIDEO)
Ali Ahmeti: Ndarjen e Kosovës, ma kërkoi i dërguari i Bushit e Blerit (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-4ZSG-XSibiE/W5lV2O-eGQI/AAAAAAAAYWA/GW3LBzmdHsgGo34iTnRxZoSzCHSGHZRZQCLcBGAs/s640/img_7482.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-4ZSG-XSibiE/W5lV2O-eGQI/AAAAAAAAYWA/GW3LBzmdHsgGo34iTnRxZoSzCHSGHZRZQCLcBGAs/s72-c/img_7482.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ali-ahmeti-ndarjen-e-kosoves-ma-kerkoi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ali-ahmeti-ndarjen-e-kosoves-ma-kerkoi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy