Deputeti i VV: Thaçi po manipulon shqiptarët, ka marrëveshje të fshehtë me Vuçiç

KOSOVE-Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se Thaçi po luan me rezoluta dhe po manipulon me shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Selimi në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se: “shqiptarëve në Preshevë po u ofrohet ose këmbimi i territoreve ose mbetja nën Serbi dhe për ta, të dyja këto alternative janë të këqija”.

“Është shumë e padrejtë t’u ofrohen vetëm këto dy alternativa shqiptarëve të Luginës së Preshevës, ose duhet të shkëmbeheni me territore ose të mbeteni nën Serbi”,tha ai.

Sipas tij, Thaçi do të duhej t’i mbronte të drejtat e shqiptarëve atje, “ai territor nuk po përmendet si tërësi”.

“Thaçi po ndan Kosovën dhe po tenton të ndajë edhe shqiptarët e Luginës së Preshevës. Nuk mund të kenë më shumë të drejta shqiptarët e Preshevës se ata të Bujanocit. Është një projekt për ta ndarë Kosovën për së brendshmi, dhe ta ndajë Luginën e Preshevës”- ka thene ai.

Selimi ka thënë se Thaçi dhe Vuçiçi kanë arritur një marrëveshje, por nuk duan ta bëjnë publike.

“Edhe nëse nuk kanë marrëveshje, që unë e di që ata kanë marrëveshje, por kanë plan, pse nuk e bënë publik planin. Vetë mbajtja e fshehtë e këtij plani, tregon se diçka e keçe po i përgatitet Kosovës dhe Luginës së Preshevës”, deklaroi Selimi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deputeti i VV: Thaçi po manipulon shqiptarët, ka marrëveshje të fshehtë me Vuçiç
Deputeti i VV: Thaçi po manipulon shqiptarët, ka marrëveshje të fshehtë me Vuçiç
https://1.bp.blogspot.com/-LHfuJTw4jEs/W5lIO8DxwrI/AAAAAAAAYUs/Gx2RHujsPhApEzzD6lSe5-oiQ6MxAYRiACLcBGAs/s640/Thaci-Vucic-770x433.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-LHfuJTw4jEs/W5lIO8DxwrI/AAAAAAAAYUs/Gx2RHujsPhApEzzD6lSe5-oiQ6MxAYRiACLcBGAs/s72-c/Thaci-Vucic-770x433.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/deputeti-i-vv-thaci-po-manipulon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/deputeti-i-vv-thaci-po-manipulon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy