"E paqartë nëse qëlloi mbi policinë", mediat greke pasqyrojnë vrasjen e Kostandinos Kaçifa

Vrasja e ekstremistit grek Kostandinos Kaçifa nga forcat RENEA, i cili hapi zjarri ndaj policisë ka ngjallur edhe reagimin e mediave greke.

"Protothema", një nga mediat kryesore në Greqi shkruan: “Episod i rëndë me një ushtar grek në Gjirokastër: Ngriti flamurin grek, kapet nga policia dhe qëllohet”.

“35-vjeçari ngriti flamurin në varrezat e ushtarëve grekë në kudër të përkujtimit të 28 tetorit. Policia shqiptare, ka hequr më vonë flamurin, me pretendimin se ai nisi të qëllonte me kallashnikov”, shkruhet në artikullin e ‘Protothema’.

“Është ende e paqartë nëse ai ka qëlluar drejt policisë ose në ajër, ndonëse mediat shqiptare pretendojnë se ka qëlluar kundër forcave RENEA”, shkruan Skai grek, i cili i referohet lajmit të Ora News.

“Mononeës.gr” shkruan se policia shqiptare ka hequr flamurin e vendosur nga ushtari grek dhe ai i është përgjigjur duke qëlluar me armë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "E paqartë nëse qëlloi mbi policinë", mediat greke pasqyrojnë vrasjen e Kostandinos Kaçifa
"E paqartë nëse qëlloi mbi policinë", mediat greke pasqyrojnë vrasjen e Kostandinos Kaçifa
https://2.bp.blogspot.com/-tXuyYMcnnA4/W9Xuqphq_lI/AAAAAAAAaMU/MLq3ZLxRvkwc5i6qK5QsWU_BY9NTOGI-gCLcBGAs/s640/gjirokaster-renea.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-tXuyYMcnnA4/W9Xuqphq_lI/AAAAAAAAaMU/MLq3ZLxRvkwc5i6qK5QsWU_BY9NTOGI-gCLcBGAs/s72-c/gjirokaster-renea.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/e-paqarte-nese-qelloi-mbi-policine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/e-paqarte-nese-qelloi-mbi-policine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy